Crypto

BTC-funded Escape, 1,000 Twitter „Bogowie“, Bitcoin Suisse Gets USD 49m +

Pobierz swój codzienny, bite-size trawienie kryptoasset i blockchain związanych z wiadomości – badając historie lecące pod radarem dzisiejszych krypto wiadomości.

Wiadomości prawne
Syn byłego szefa Nissana Carlosa Ghosna wysłał około 500.000 dolarów w bitcoin (BTC) do Amerykanina podejrzanego o pomoc w ucieczce Ghosna, powiedział prokurator w Stanach Zjednoczonych. Prokuratorzy twierdzili, że Anthony Ghosn wysłał BTC 63 (obecnie 600.000 USD) do Michaela i Petera Taylorów, duetu ojciec-syn, który podobno wymknął Ghosna z Japonii w grudniu ubiegłego roku, donosi Newsweek Japonia.

Wiadomości dotyczące bezpieczeństwa

Dwóch sygnalistów Twittera podobno powiedziało Reuterowi, że ponad 1000 „pracowników i wykonawców“ otrzymało dostęp do „wewnętrznych narzędzi, które mogą zmienić ustawienia konta użytkownika i przekazać kontrolę nad innymi“, co doprowadziło do niedawnego hackowania platformy i kolejnych oszustw Bitcoin Code. Obydwaj pracownicy stwierdzili, że dostęp został zapewniony „od początku tego roku“.
Wiadomości inwestycyjne

Dostawca usług kryptograficznych Bitcoin Suisse powiedział, że zakończył rundę inwestycyjną serii A o wartości około 49 mln USD. Spółka nie ujawniła zbyt wiele szczegółów na temat inwestorów, ale stwierdziła, że „runda finansowania obejmowała 16,4% akcji [spółki holdingowej] BTCS Holding AG, w tym 6,4% akcji własnych i 10% nowo wyemitowanych akcji“. Inwestycja ta zwiększyła swoją wycenę do ponad 327 mln USD, powiedziała spółka.
Wiadomości Blockchain

Dwa kolejne chińskie miasta zostały dodane do szybko rosnącego łańcucha blokowego i fintech centralnego programu piaskownicy prowadzonej przez bank, poinformował East Money. Nazwy tych dwóch miast nie zostały ujawnione, ale nowe dodane miasta spowodują, że łączna liczba uczestniczących w nich firm wzrośnie do dziewięciu.
Chiński gigant z branży usług finansowych, chiński UnionPay, poszukuje nowych kandydatów na stanowiska kierownicze, jak donosi IResearch. Firma finansowa stwierdziła, że poszukuje „wielu“ podoktorskich specjalistów ds. badań naukowych, posiadających wiedzę na temat łańcucha blokowego i kwestii związanych z cyfrową walutą.

Aktualności dotyczące regulacji

Rząd Ukrainy ujawnił plany rozpoczęcia monitorowania transakcji kryptograficznych w kraju. Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem Ministerstwa Finansów, rząd będzie korzystał z narzędzi analitycznych Blockchain firmy Crystal Blockchain, badawczej grupy technologicznej Bitfury. Ministerstwo powiedziało, że rozwiązanie to pozwoli mu „zweryfikować pochodzenie transakcji“.
Wiadomości z przyjęcia kryptońskiego

Banxa, australijski fiat na i off-ramp, który pracuje z takimi jak Binance i Edge Wallet, powiedział, że wszedł w „strategiczne partnerstwo“ z America’s Zero Hash, firma, która powiedziała, że jest „zapewnienie szyny regulacyjne i technologiczne dla cyfrowego ekosystemu aktywów“. Banxa powiedział, że umowa pozwoli mu zaoferować swoje rozwiązanie gateway do Ameryki Północnej krypto wymiany, dostawców portfeli i „innych firm kryptokurrency“.

Przyjazny kryptomotorytowi bank Avanti Financial zamierza otworzyć swoje podwoje już w październiku 2020 r. Dzięki temu będzie mógł oferować swoje rozwiązania dla północnoamerykańskich giełd kryptograficznych, dostawców portfeli i „innych przedsiębiorstw działających w sektorze kryptomorty“. Zgodnie z komunikatem prasowym, Wydział Bankowości w Wyoming w USA przyjął wniosek banku 15 lipca i przyspieszył proces składania wniosków. Avanti planuje także wprowadzenie na rynek nowego produktu, nazwanego Avit, czyli „dezruptora stabilnych pieniędzy“. Jest to programowalny składnik aktywów cyfrowych przeznaczony do użytku przez handlowców instytucjonalnych i skarbników korporacyjnych, który może być emitowany tylko przez banki i może być traktowany jako ekwiwalent pieniężny.

Wymienia się wiadomościami

OKEx dodał trzy kolejne daty wygaśnięcia do swojego obrotu opcjami: dzienny, dwudniowy i miesięczny. Jest to następstwo wcześniej uruchomionych opcji tygodniowych, dwutygodniowych, kwartalnych i dwutygodniowych. Multi-wygaśnięcie stanowi główną aktualizację do obrotu opcjami OKEx, nadchodzący po uruchomieniu handlu opcjami ETH i EOS.
Binance nawiązał współpracę z CM-Equity AG, niemiecką firmą inwestycyjną podlegającą regulacji, świadczącą usługi w zakresie zarządzania aktywami kryptograficznymi oraz usługi brokerskie, w celu rozszerzenia zakresu usług dla klientów niemieckich i europejskich. Zgodnie z zapowiedzią, handlowcy i inwestorzy kryptońscy w Europie mogą korzystać zarówno z Binance jak i CM-Equity, a dodatkowe plany partnerskie zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Hi, I’m Emma